Oferta
ZADAJ PYTANIE

Dr n. med. Mateusz Koberda

Okulista

Dr n. med. Mateusz Koberda ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizację z dziedziny okulistyki uzyskał w Katedrze i Klinice Chorób Oczu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2019 roku obronił pracę doktorską na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie prowadzi prywatną praktykę – Trójmiejskie Centrum Okulistyczne, wykonuje zabiegi operacyjne w dzieci i dorosłych w klinice Perfect Medica, zabiegi laserowej korekcji wzroku w Centrum Okulistycznym Artlife oraz pracuje w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (Centrum Medycyny Inwazyjnej). Jest również konsultantem okulistycznym Kliniki i Katedry Położnictwa oraz Kliniki Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest konsultantem ds. okulistyki Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku.

 

Jako wykładowca akademicki brał udział w kształceniu studentów i młodych lekarzy oraz ratowników medycznych. Jest aktywnym członkiem pomorskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, delegatem na zjazdy krajowe Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Okulistyki Dziecięcej (European Pediatric Ophtalmology Society – EPOS) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Refrakcyjnych i Zaćmy (European Society of Cataract and Refractive Surgeons – ESCRS). Jest aktywnym działaczem społecznym w pracy Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

 

W swojej pracy specjalizuje się w zabiegach chirurgii refrakcyjnej (laserowych i wewnątrzgałkowych), zabiegach zeza oraz diagnostyce obrazowej gałki ocznej i oczodołu zarówno u dorosłych jak i dzieci. Doświadczenia zdobywał w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku pod kierownictwem prof. Krystyny Raczyńskiej i dr Leopolda Glasnera oraz w czasie zagranicznych staży, m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Galway w Irlandii.