ZABIEGI OGÓLNE

OFEROWANE ZABIEGI:

- Usuniecie zmiany skórnej
- Korekta blizn
- Wrastający paznokieć - leczenie operacyjne
- Usuniecie kaszaka, tłuszczaka
- Usunięcie znamiona (w znieczuleniu miejscowym)

O ZABIEGACH:
Blizny

Każde uszkodzenie skóry na całej jej grubości goi się z pozostawieniem blizny. Niestety nie da się przewidzieć, jaka ta blizna pozostanie. Niektóre osoby mają naturalne skłonności do tworzenia blizn przerosłych i keloidów; zależy to także od jej umiejscowienia. Początkowo wszystkie są czerwone, powoli dojrzewają i bledną, proces ten trwa nawet do 24 miesięcy w zależności od lokalizacji blizny i rodzaju skóry pacjenta. Blizny, które biegną wzdłuż naturalnych zgięć skóry i fałdów są mało widoczne i mniej dokuczliwe. Podczas operacji, chirurg stara się wykonać nacięcie w takim miejscu, aby powstająca blizna była jak najmniejsza, najmniej widoczna i nie ograniczała funkcji obszaru, w którym się znajduje (np. blizny pod kolanem mogą ograniczać ruchomość w stawie kolanowym).

Zabieg polecany jest przede wszystkim dla osób:

- u których występuje Keloid

Keloid, a inaczej bliznowiec to odmiana blizny, która powiększa się w wyniku nieprawidłowych procesów gojenia, do rozmiarów przekraczających powierzchnię rany. Jest guzowatym, sinoczerwonym tworem unoszącym się ponad powierzchnię skóry. W przeciwieństwie do keloidu, blizna (przerośnięta) hipertroficzna nie przekracza powierzchni rany.

- u których występują blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe to powstałe po trądziku głębokie blizny, najczęściej zlokalizowane na twarzy. Do wygładzenia tego typu zmian stosuje się mikrodermabrazję, peelingi chemiczne oraz metody wykorzystujące laser. Na czym polega zabieg/operacja? Blizny możemy leczyć, gdy są jeszcze w fazie swojej przebudowy (faza aktywna), czyli muszą to być blizny młode. Terapia uciskowa - wykorzystuje się lekki ucisk za pomocą bandaża z Lycry lub specjalnej odzieży z elastycznego materiału. Ucisk należy stosować w dzień i w nocy przez wiele miesięcy.

Sterydy

Stosuje się miejscowo, pod opatrunkiem. W przypadkach ciężkich bliznowców można sterydy wstrzykiwać w bliznę. Uzyskuje się poprawę, ale po jakimś czasie leczenie należy powtórzyć.

Chirurgiczne usuwanie blizn

Wykonuje się zwykle w znieczuleniu miejscowym. Szwy po zabiegu są usuwane po 4-6 dniach z twarzy i 7-10 dniach z innych części ciała.

Czas trwania operacji

Do kilku h.


Czas pobytu w klinice

1 dzień w przypadku chirurgicznego usuwania blizn.


Znieczulenie

Znieczulenie miejscowe.


Rekonwalescencja

Po zabiegu chirurgicznym szwy są usuwane w przeciągu 4-10 dni.


Trwałość zabiegu

Blizny nie da się całkowicie usunąć. Można ją zmniejszyć lub sprawić, aby była bardzo mała lub prawie niewidoczna. 

Cennik

Usuniecie zmiany skórnej (+ badanie histopatologiczne - 50zł)

od 600 pln

Korekta blizn (chirurgiczna)

od 2.500 pln

Wrastający paznokieć - leczenie operacyjne

od 500 pln

Usuniecie kaszaka, tłuszczaka (w zależności od rozmiarów)

od 1.200 pln

Usunięcie znamiona (w znieczuleniu miejscowym)

od 600 pln

Konsultacja

150 pln

Konsultacje z wykorzystaniem USG

250 pln