WYPEŁNIENIA

OFEROWANE ZABIEGI:

- Powiększenie i modelowanie ust
- Wypełnienie zmarszczek (np. twarz, ręce)

O ZABIEGACH:

Zabiegi wypełniające

Zabiegi wypełniające są nazywane lunchowymi, gdyż pozwalają na szybkie odmłodzenie twarzy i przywrócenie idealnych proporcji w krótkim czasie i bez użycia skalpela. Są świetną alternatywą dla osób, które obawiają się ingerencji chirurgicznej, a chciałyby poprawić wygląd twarzy i walczyć z oznakami starzenia się. Celem zabiegów jest głównie wypełnianie zmarszczek, wypełnianie ust i policzków oraz poprawa wyglądu szyi, dekoltu. W przypadku zmarszczek wypełnienia przynoszą najlepsze efekty na policzkach, wokół ust, na czole i wokół oczu, a także przy widocznych bruzdach nosowo-wargowych.

Wypełniacze stosowane w chirurgii kosmetycznej

Stosuje się wiele metod i substancji w redukcji zmarszczek i usuwaniu efektów starzenia się skóry. Oprócz zabiegów chirurgicznych, terapii laserem i toksyny botulinowej, istnieje spora liczba dostępnych wypełniaczy, które są wstrzykiwane w skórę twarzy. Wypełniacze mogą być pochodzenia naturalnego bądź syntetyczne, stosowane w kombinacjach lub osobno, mogą mieć działanie stałe lub tymczasowe.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w naszej skórze, odpowiadając za wiązanie wody. Nowoczesne preparaty wypełniające z kwasem hialuronowym potrafią nie tylko wygładzić zmarszczki, ale też wymodelować tracące objętość części twarzy. Rezultaty utrzymują się od ośmiu do dwunastu miesięcy. W naszej klinice najczęściej korzystamy z preparatów Restylane, który często stosowany jest w kombinacji z Botoxem, by wzmocnić i wydłużyć efekt gładkiej skóry.

Restylane

W swoim składzie również zawiera kwas hialuronowy. Używany głównie do wypełniania średnio głębokich linii i zmarszczek twarzy. Często stosowany w kombinacji z Botoxem, by wzmocnić i wydłużyć uzyskany efekt gładkiej skóry.

Wypełnianie ust

Zabieg wypełniania ust ma na celu modelowanie ich kształtu, pogrubienie lub wydłużenie czerwieni wargowej, przywrócenie symetrii górnej i dolnej wargi, a także uniesienie opadających kącików i wygładzenie zmarszczek wokół ust. W zależności od oczekiwań i zastosowanego preparatu rezultaty mogą być bardzo widoczne, bądź dawać tylko efekt nieznacznego ujędrnienia i odmłodzenia ust. Efekt początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami.

Efekty zabiegu:

- uwypuklenie ust i wymodelowanie ich kształtu
- kontur ust jest bardziej wyraźny
- podniesienie opadających kącików
- wygładzenie zmarszczek wokół ust
- korekcja asymetrii warg

Na czym polega zabieg/operacja?

Zabieg polega na wstrzyknięciu, za pomocą cienkiej igły, preparatu wypełniającego. Lokalizacja iniekcji uzależniona jest od pożądanego efektu: wypełnienia zmarszczek wokół ust, modelowania konturu ust, podniesienia opadających kącików bądź zwiększenia objętości czerwieni wargowej.

Czas trwania zabiegu

Około 0,5 h.


Czas pobytu w klinice

Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu.


Przygotowanie do zabiegu

U pacjentów, u których występowała opryszczka wargowa stosuje się profilaktyczną terapię przeciwwirusową (Zovirax, Heviran) na 3 dni przed planowanym zabiegiem i 3 dni po nim. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest występowanie zaburzeń nerwowo-mięśniowych (miastenia gravis), przyjmowanie niektórych leków, ciąża i karmienie piersią.

Znieczulenie

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w celu zapewnienia komfortu i zminimalizowania bólu towarzyszącemu iniekcji.


Rekonwalescencja

Może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, który jednak szybko znika. Dodatkowo istnieje minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na wstrzykiwany preparat.


Trwałość zabiegu

W zależności od stosowanego wypełniacza, około 6-10 miesięcy.

Cennik

*cena za 1 ml

Powiększenie i modelowanie ust*

od 1.200 pln

Wypełnienie zmarszczek (np. twarz, ręce)*

od 1.200 pln