OPERACJE ŻYŁ

OFEROWANE ZABIEGI:

- Metoda EVRF® 
  Zamknięcie żył odpiszczelowej / odstrzałkowej metodą EVRF® pod kontrolą USG w znieczuleniu ogólnym
- Skleroterapia piankowa żyły odpiszczelowej lub odstrzalkowej pod kontrolą USG
- Operacja radykalna w zakresie żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej
- Miniflebektomia
- Skleroterapia (obliteracja)O ZABIEGACH:

Operacje żył metodą EVRF® - wewnątrzżylna termoablacja radiowa

Zamknięcie żył odpiszczelowej / odstrzałkowej metodą EVRF® pod kontrolą USG w znieczuleniu tumescencyjnym (miejscowe znieczulenie nasiękowe skóry i tkanki podskórnej za pomocą dużych objętości bardzo rozcieńczonych roztworów środków znieczulających).

Jest to innowacyjna metoda nieinwazyjnego leczenia przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ) – niewydolności żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej.

Metoda polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły, poprzez zestaw wprowadzający odpowiedniej sondy. Następnie urządzenie (jednostka centralna), wg zadanych parametrów, wytwarza sygnał o wysokiej częstotliwości i wysyła go do sondy. Na skutek sygnału, sonda miejscowo wywołuje wysoką temperaturę w ściankach żyły i w otaczającej krwi. W tym obszarze następuje termiczne zamknięcie światła żyły w efekcie termokoagulacji.. Sonda jest stopniowo wysuwana z żyły a efekt termokoagulacji jest powtarzany na całym odcinku operowanego naczynia. Operacja ma charakter lokalny i nie uszkadza okolicznych tkanek i skóry.

Operację wykonuje się w tumescencyjnym znieczuleniu nasiękowym, nie wymaga wiec ona obciążającego znieczulenia ogólnego.

Wprowadzanie sondy do światła żyły i jej wycofywanie jest przeprowadzane pod kontrolą aparatu USG z funkcją oceny przepływu metodą Dopplera.

Tak leczona żyła ulega zamknięciu i zwłóknieniu. Zapobiega to powstaniu żylaków i groźnych powikłań związanych z zaleganiem krwi w niewydolnych partiach układu żylnego.

Zalety i różnice w porównaniu z klasyczną operacją czy laserową:

- Wykonanie operacji bez potrzeby ogólnego znieczulenia chorego
- punktowa temperatura zabiegu znacznie niższa niż w metodzie "laserowej" minimalizuje możliwość oparzenia tkanek
- pozwala na unikniecie rany w pachwinie
- nie doprowadza do rozległych krwiaków
- wprowadzenie sondy do żyły poprzez mały cewnik pozwala uniknąć szycia rany
- szybki powrót pacjenta do domu – możliwe w ciągu godziny po zabiegu
- minimajlizacja bólu po zabiegu pacjent sam ogranicza leki przeciw bólowe
- wysoki poziom bezpieczeństwa – używane są tylko jednorazowe sondy do zabiegu.

Skleroterapia "pajączków" naczyniowych

Teleangiektazje - pajączki naczyniowe, to częsty problemem osób, najczęściej w wieku powyżej 50 roku życia. Zastosowania skleroterapii pozwala na skuteczne i nieinwazyjne leczenie występujących dolegliwości zdrowotnych jak i kosmetycznych. Efekt terapii zależy od właściwego zaplanowania harmonogramu leczenia – pojedynczego zabiegu lub całej serii. Ważne jest również postępowania po zabiegu zalecane przez lekarza.

Skleroterapia polega na wprowadzaniu roztworu sklerotyzującego bezpośrednio do pajączków w obszarze chorobowym. Roztwór powoduje obrzęk naczynek i w konsekwencji usuwa krew z okolic zapalnych. Proces trwa około tygodnia, po którym następuje koagulacja naczynek - zwłóknienia i stopniowego zaniku pajączków. W wyniku leczenia powinno dojść do całkowitego zaniku teleangiektazji. Czas potrzebny na uzyskanie zadowalającego efektu wynosi od 2 tyg. do kilku miesięcy.

Ta forma terapii używana jest od ponad półwieku, a obserwowane, trwałe efekty dotyczą nawet 90% zabiegów. Poza dodatkowym korzystnym efektem kosmetycznym skleroterapii zmniejsza częstość występowania objawów towarzyszących zmianom naczyniowym kończyn dolnych, takich jak obrzęki, ból i skurcze.

Miniflebektomia

Zabieg ten jest zwykle uzupełnieniem zabiegu EVRF lub funkcjonuje jako samodzielna procedura. Zabieg ten polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia, przez które usuwa się żylakowato zmienione naczynia lub podwiązuję niewydolne naczynia łączące (perforatory). Blizny po tym zabiegu są praktycznie niewidoczne. Bezpośrednio po zabiegu powinno nosić się pończochy elastyczne.

Rekonwalescencja po zbiegu:

Przez 3 tygodnie po zabiegu należy nosić pończochy, jest to zalecenie po wszystkich zabiegach flebologicznych. Ważne aby przez 48 godz. po zabiegu nosić stale pończochy - w ciągu dnia i nocy. Aktywność fizyczna w tym uprawianie sportu można zacząć po zakończeniu kompresyterapii - czyli 3 tygodnie od zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu:

Szczegóły ustala lekarz w trakcie konsultacji z badaniem USG Doppler’a.

Cennik

Skleroterapia piankowa żyły odpiszczelowej lub odstrzalkowej pod kontrolą USG

od 2.000 pln

Operacja radykalna w zakresie żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej

od 3.000 pln

Miniflebektomia

od 1.500 pln

Skleroterapia (obliteracja)

od 600 pln

Zamknięcie żył odpiszczelowej / odstrzałkowej metodą EVRF® pod kontrolą USG w znieczuleniu ogólnym

od 4.500 pln

Konsultacje

 180 pln

Konsultacje z wykorzystaniem USG metodą dopplera - jedna kończyna

300 pln

Konsultacje z wykorzystaniem USG metodą dopplera - obie kończyny

350 pln