OPERACJA PLASTYCZNA BRZUCHA

OFEROWANE ZABIEGI:

- Usunięcie fałdu skórno-podskórnego - mały brzuch (bez konieczności przemieszczenia pępka)
- Usunięcie fałdu - duży brzuch (konieczność przemieszczenia pępka)
- Usunięcie fałdu z przemieszczeniem pępka i operacja przepukliny kresy białej
- Operacja przepukliny kresy białej


O ZABIEGACH:

Plastyka brzucha (abdominoplastyka) polega na usunięciu ze środkowej i dolnej partii brzucha nadmiernej ilości skóry oraz tkanki tłuszczowej, będących wynikiem znacznej utraty masy ciała, ciąży czy rozległej liposukcji. W ramach zabiegu wykonuje się również plastykę mięśni brzucha. Cięcie wykonuje się wokół pępka oraz tuż nad linią owłosienia łonowego. Wyodrębnia się trzy zasadnicze etapy abdominoplastyki: przywrócenie napięcia mięśni, usunięcie nadmiaru skóry, tłuszczu, blizn i rozstępów oraz przemieszczenie pępka (jeśli plastyce podlega cały brzuch). W sytuacji, gdy nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej znajduje się jedynie poniżej pępka wykonuje się tzw. mini plastykę brzucha (bez nacięć wokół pępka). W wybranych przypadkach zabieg można połączyć z liposukcją.

Efekty zabiegu:

- wymodelowanie brzucha – poprawa wyglądu całej sylwetki
- wzmocnienie mięśni jamy brzusznej
- usunięcie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej
- poprawa napięcia skóry brzucha

Na czym polega zabieg/operacja?

Operacja ma na celu poprawę wyglądu brzucha. Po utracie dużej ilości tkanki tłuszczowej niezbędna jest redukcja nadmiaru skóry. Plastyka brzucha zalecana jest dla osób, które bardzo dużo straciły na wadze lub kobiet chcących poprawić wygląd brzucha po ciąży. Nacięcie wykonywane jest w podbrzuszu, tuż na granicy włosów łonowych, powstającą w ten sposób bliznę można łatwo ukryć pod linią bielizny.

Czas trwania operacji.

2 - 4 godzin.


Znieczulenie.

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym.


Czas pobytu w klinice.

Hospitalizacja trwa jeden lub dwa dni w zależności od rozległości operacji.


Rekonwalescencja

W pierwszych tygodniach pacjent musi nosić pas ściągający, podtrzymujący powłoki brzuszne i umożliwiający prawidłowe gojenie się rany pooperacyjnej. Unikamy intensywnego wysiłku fizycznego przez okres 8 tygodni. Powrót do codziennych obowiązków następuje od tygodnia do czterech tygodni w zależności od rozległości zabiegu.

Efekt uboczny i ryzyko.

Podczas każdej operacji występuje niewielkie ryzyko krwawienia i zakażenia. Dodatkowo po tym zabiegu może dojść do zbierania się chłonki w jamie brzusznej. Mogą wystąpić obrzęki i opuchlizna. Początkowo po zabiegu odczuwalny jest ból i uczucie napięcia powłok brzusznych.


Jaka jest trwałość zabiegu.

Efekt jest trwały, należy pamiętać jednak o przyczynach i wskazaniach do operacji i unikać ponownego przyrostu wagi ciała.

Cennik

Operacja przepukliny kresy białej

od 6.100 pln

Plastyka brzucha - mały brzuch (bez konieczności przemieszczenia pępka)

od 11.100 pln

Plastyka brzucha - duży brzuch (konieczność przemieszczenia pępka)

od 13.200 pln

Plastyka brzucha z przemieszczeniem pępka i operacja przepukliny kresy białej

od 15.200 pln

Plastyka brzucha z liposukcją

od 15.000 pln