Jak ginekologia estetyczna może pomóc kobietom z wysiłkowym nietrzymaniem moczu?

Jakie są przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu?

Problem z nietrzymaniem moczu bardzo często pojawia się w okresie menopauzy oraz po porodzie. Może wiązać się również ze stosowaniem antykoncepcji, która doprowadza do zmiany odczynowości w pochwie oraz znacznego stopnia zmniejszenia grubości i sprężystości śluzówki. Inną przyczyną może być infekcja dróg rodnych, infekcja całego organizmu lub jakikolwiek spadek odporności.

 

Jak ginekologia estetyczna, plastyczna może pomóc kobietom z tym problemem?

Istnieje kilka metod, które pomagają kobietom zmagającym się z nietrzymaniem moczu – laseroterapia, metody operacyjne, nici i taśmy.

 

Od czego zależy dobór metody?

Od stopnia zaawansowania problemu oraz ewentualnych współtowarzyszących przypadłości. Wysiłkowe nietrzymanie moczu dzielimy na małego, większego i dużego stopnia. Mały stopień można zniwelować dzięki zabiegom laserowym w obrębie pochwy, jej przedsionka i przedniej ściany. Bezbolesny i szybki zabieg wzmacnia ścianki pochwy, powięzi wewnątrzmacicznej i obszaru wokół ujścia cewki moczowej.  W przypadku średniego i dużego stopnia trzeba zastosować metodę operacyjną lub taśmę podcewnikową pozwalającej na odtworzenie odpowiedniego kąta między cewką moczową, a pęcherzem, dzięki czemu mocz nie będzie wypływał. W Klinice Perfect Medica używamy tzw. Mini-Arców umożliwiających przeprowadzenie najmniej inwazyjnych zabiegów.

 

Wszystkie wymienione przez Panią Doktor metody są dostępne w Klinice Perfect Medica?

 Oczywiście. Nietrzymanie moczu jest nadal tematem tabu, kobiety przez wiele lat ukrywają ten problem. Tymczasem istnieją metody, dzięki którym panie mogą pożegnać się z tym problemem.  W Klinice Perfect Medica używamy doskonałej jakości laserów i narzędzi, jak nici i taśmy. Szybko i bezpiecznie dla kobiety pozwalają odzyskać prawidłowe funkcjonowanie oraz przywracają komfort życia.