MEDYCYNA ESTETYCZNA

LASEROWE ZABIEGI ESTETYCZNE

 • Laserowe usunięcie pojedynczej zmiany

 • Laserowe usuwanie blizn, rozstępów, przebarwień

 • Fotoodmładzanie:

 • Cała twarz

 • Policzki

 • Okolice oczu

 • Szyja

 • Dekold

 • Obie dłonie

 • Ramię

 • Cała ręka

 • Brzuch

 • Plecy

 • Twarz + szyja

 • Twarz + szyja + dekold

ESTETYCZNE ZABIEGI LASEROWE

OFEROWANE ZABIEGI:
Laserowe usuwanie zmian:
  - brodawki, włókniaka, ziarniaka, odcisku.

Usuwanie laserem:
  - blizn, rozstępów, przebarwień;
  - wrastającego paznokcia.

Fotoodmładzanie
  - twarz, dekolt, dłonie, inne okolice ciała.

WYPEŁNIENIA
 • *cena za 1 ml

 • Powiększenie i modelowanie ust*

 • Wypełnienie zmarszczek (np. twarz, ręce)*

OFEROWANE ZABIEGI:

- Powiększenie i modelowanie ust
- Wypełnienie zmarszczek (np. twarz, ręce)

O ZABIEGACH:

Zabiegi wypełniające

Zabiegi wypełniające są nazywane lunchowymi, gdyż pozwalają na szybkie odmłodzenie twarzy i przywrócenie idealnych proporcji w krótkim czasie i bez użycia skalpela. Są świetną alternatywą dla osób, które obawiają się ingerencji chirurgicznej, a chciałyby poprawić wygląd twarzy i walczyć z oznakami starzenia się. Celem zabiegów jest głównie wypełnianie zmarszczek, wypełnianie ust i policzków oraz poprawa wyglądu szyi, dekoltu. W przypadku zmarszczek wypełnienia przynoszą najlepsze efekty na policzkach, wokół ust, na czole i wokół oczu, a także przy widocznych bruzdach nosowo-wargowych.

Wypełniacze stosowane w chirurgii kosmetycznej

Stosuje się wiele metod i substancji w redukcji zmarszczek i usuwaniu efektów starzenia się skóry. Oprócz zabiegów chirurgicznych, terapii laserem i toksyny botulinowej, istnieje spora liczba dostępnych wypełniaczy, które są wstrzykiwane w skórę twarzy. Wypełniacze mogą być pochodzenia naturalnego bądź syntetyczne, stosowane w kombinacjach lub osobno, mogą mieć działanie stałe lub tymczasowe.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w naszej skórze, odpowiadając za wiązanie wody. Nowoczesne preparaty wypełniające z kwasem hialuronowym potrafią nie tylko wygładzić zmarszczki, ale też wymodelować tracące objętość części twarzy. Rezultaty utrzymują się od ośmiu do dwunastu miesięcy. W naszej klinice najczęściej korzystamy z preparatów Restylane, który często stosowany jest w kombinacji z Botoxem, by wzmocnić i wydłużyć efekt gładkiej skóry.

Restylane

W swoim składzie również zawiera kwas hialuronowy. Używany głównie do wypełniania średnio głębokich linii i zmarszczek twarzy. Często stosowany w kombinacji z Botoxem, by wzmocnić i wydłużyć uzyskany efekt gładkiej skóry.

Wypełnianie ust

Zabieg wypełniania ust ma na celu modelowanie ich kształtu, pogrubienie lub wydłużenie czerwieni wargowej, przywrócenie symetrii górnej i dolnej wargi, a także uniesienie opadających kącików i wygładzenie zmarszczek wokół ust. W zależności od oczekiwań i zastosowanego preparatu rezultaty mogą być bardzo widoczne, bądź dawać tylko efekt nieznacznego ujędrnienia i odmłodzenia ust. Efekt początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami.

Efekty zabiegu:

- uwypuklenie ust i wymodelowanie ich kształtu
- kontur ust jest bardziej wyraźny
- podniesienie opadających kącików
- wygładzenie zmarszczek wokół ust
- korekcja asymetrii warg

Na czym polega zabieg/operacja?

Zabieg polega na wstrzyknięciu, za pomocą cienkiej igły, preparatu wypełniającego. Lokalizacja iniekcji uzależniona jest od pożądanego efektu: wypełnienia zmarszczek wokół ust, modelowania konturu ust, podniesienia opadających kącików bądź zwiększenia objętości czerwieni wargowej.

Czas trwania zabiegu

Około 0,5 h.


Czas pobytu w klinice

Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu.


Przygotowanie do zabiegu

U pacjentów, u których występowała opryszczka wargowa stosuje się profilaktyczną terapię przeciwwirusową (Zovirax, Heviran) na 3 dni przed planowanym zabiegiem i 3 dni po nim. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest występowanie zaburzeń nerwowo-mięśniowych (miastenia gravis), przyjmowanie niektórych leków, ciąża i karmienie piersią.

Znieczulenie

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w celu zapewnienia komfortu i zminimalizowania bólu towarzyszącemu iniekcji.


Rekonwalescencja

Może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, który jednak szybko znika. Dodatkowo istnieje minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na wstrzykiwany preparat.


Trwałość zabiegu

W zależności od stosowanego wypełniacza, około 6-10 miesięcy.

BOTOX
 • Zmarszczki na czole

 • Zmarszczki wokół oczu

 • Zmarszczki miedzy brwiami

 • Botox - dwie okolice

 • Botox - trzy okolice

 • Leczenie nadpotliwości za każdą okolicę (np. obie pachy, obie dłonie, obie stopy)

OFEROWANE ZABIEGI:

- Usuwanie
  zmarszczek na czole
  zmarszczek wokół oczu
  zmarszczek miedzy brwiami
- Leczenie nadpotliwości, np. pachy, dłonie, stopy


O ZABIEGACH: 

Botox® / Dysport®

To inaczej toksyna botulinowa, której znanych jest kilka typów. W medycynie kosmetycznej jest używana toksyna botulinowa typu A. Działa ona na zasadzie blokowania impulsów nerwowych w mięśniach mimicznych, czyli powoduje okresowe porażenie tych mięśni, a co za tym idzie redukcję zmarszczek. Używana jest do redukcji zmarszczek pomiędzy brwiami tzw. linii gniewu oraz redukcji zmarszczek wokół oczu tzw. kurzych łapek. Pełny efekt zabiegu jest widoczny po tygodniu w postaci wygładzenia zmarszczek i nadania twarzy bardziej zrelaksowanego i młodzieńczego wyglądu. Działanie toksyny zaczyna mijać po ok. 2 – 3 miesiącach, kiedy to impulsy nerwowe znowu pobudzają mięśnie do skurczu. Po tym okresie zabieg można powtórzyć.


Botox® / Azzalure®

Zabieg wstrzyknięcia Botoxu jest najpopularniejszym zabiegiem lunchowym na świecie. Toksyna botulinowa wstrzykiwana pod skórę blokuje impulsy nerwowe w mięśniach mimicznych, ograniczając możliwość skurczu i przeciwdziałając marszczeniu się skóry. W konsekwencji następuje wygładzenie istniejących już zmarszczek. Doświadczony lekarz jest w stanie poddać zabiegowi wyłącznie mięśnie odpowiadające za powstawanie zmarszczek, podczas gdy mięśnie dookoła funkcjonują, jak dotychczas. Dzięki temu mimika twarzy pozostaje nienaruszona. Efekt widoczny jest po paru dniach (2 do 14 dni - maximum efektu), utrzymuje się około 3-4 miesięcy (w zależności od cech indywidualnych pacjenta), a po upływie tego czasu stopniowo zanika, gdyż impulsy nerwowe znowu pobudzają mięśnie do skurczu. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany, a każdy kolejny wydłuża czas utrzymywania się efektów. Toksyna botulinowa daje również doskonałe rezultaty w przypadku nadpotliwości (dotyczy to okolic pach, dłoni i stóp).

Zabieg polecany jest przede wszystkim dla osób:

- ze zmarszczkami wokół ust
- z bruzdami nosowo – wargowymi
- ze zmarszczkami okolicy czoła: między brwiami i horyzontalnych
- z kurzymi łapkami wokół oczu
- z pionowymi i poprzecznymi zmarszczkami szyi

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu zostaje wstrzyknięta określona dawka preparatu w miejsca wcześniej wyznaczone.


Czas trwania zabiegu

Do 0,5 h.


Czas pobytu w klinice

Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu.


Znieczulenie

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w celu zapewnienia komfortu i zminimalizowania bólu towarzyszącemu iniekcji.

Rekonwalescencja

Może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, który jednak szybko znika. Dodatkowo istnieje minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na wstrzykiwany preparat.


Trwałość zabiegu

2 – 4 miesiące, w zależności od wybranego preparatu.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

- Powieki
- Twarz, szyja, dekolt, ręce (grzbiet)
- Stymulacja wzrostu włosów - metoda igłowa
- Stymulacja wzrostu włosów - metoda mikoroigłowa
 • Powieki

 • Twarz, szyja, dekolt, ręce (grzbiet)

 • - jedna okolica

 • - dwie okolice

 • - trzy okolice

 • *** Pakiet - cena ustalana podczas kosnsulatcji

 • mezoterapia mikoroigłowa

OFEROWANE ZABIEGI:

- Powieki
- Twarz, szyja, dekolt, ręce (grzbiet)
- Stymulacja wzrostu włosów - metoda igłowa
- Stymulacja wzrostu włosów - metoda mikoroigłowa

Cennik