Chirurg ogólny

Dr n. med. Maciej Pawlak jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej, posiada bogate doświadczenie w zakresie operacji otwartych jak i laparoskopowych, a przede wszystkim operacji naprawczych i rekonstrukcyjnych przedniej ściany jamy brzusznej. Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej, wykonuje badania USG doppler i zabiegi minimalnie inwazyjne w zakresie chirurgii żył.

Poza działalnością operacyjną prężnie rozwija się naukowo. Jest autorem trzech i współautorem ośmiu artykułów naukowych o łącznym wskaźniku impact factor: 17. Swoje prace prezentował na licznych zjazdach krajowych jak i międzynarodowych. Zdobył nagrodę Karl Storz - EAES Award za najlepsze wystąpienie ustne podczas 21wszego Międzynarodowego Kongresu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Endoskopowej we Wiednia w 2013 roku oraz nagrodę za najlepszą prezentowaną pracę wideo podczas 35-tego Międzynarodowego Kongresu Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego w Gdańsku. Jest członkiem sekcji Videochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Endoskopowej oraz Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego, w którym od 2015 roku pełni funkcję członka rady doradczej przy zarządzie EHS. Bierze również czynny udział w tworzeniu i implementacji pierwszych światowych wytycznych leczenia przepuklin pachwinowych w ramach grupy HerniaSurge – pod patronatem 5 międzynarodowych towarzystw przepuklinowych.

Dr Maciej Pawlak kontynuuje rozwoju swoich umiejętności chirurgicznych ze szczególnym naciskiem na najnowsze techniki operacyjne zarówno w zakresie chirurgii ogólnej jak i naczyniowej.

Zapraszamy do konsultacji:

W zakresie chirurgii ogólnej

• Usuwanie zmian skórnych
Korekta blizn (chirurgiczna)
Wrastający paznokieć - leczenie operacyjne
Usuniecie kaszaka, tłuszczaka i innych zmian (w zależności od rozmiarów)
Przepukliny brzuszne pierwotne i pooperacyjne
Przepuklina pachwinowa
Przepuklina udowa
Przepuklina pępkowa
Rozstęp kresy białej
Operacje rekonstrukcyjne przedniej ściany jamy brzusznej