LIPOSUKCJA

OFEROWANE ZABIEGI:

- Brzuch
- Biodra
- Pośladki
- Uda
- Inne okolice


O ZBIEGACH:

Liposukcja (Podbródek, Brzuch, Biodra, Uda)

Liposukcja jest metodą modelowania ciała, która w krótkim czasie pozwala pozbyć się niechcianych centymetrów i osiągnąć wymarzone kształty. Jest szansą dla osób bezskutecznie walczących z nadwagą i otyłością oraz sposobem, by zlikwidować to, czego nie udało się usunąć dietą ani ćwiczeniami. Celem zabiegu jest nadanie sylwetce właściwych proporcji poprzez rozbicie i odessanie tkanki tuszowej nagromadzonej w nadmiarze w różnych partiach ciała. Modelowaniu poddaje się zwykle brzuch, biodra, pośladki, uda, ale również: podbródek, ramiona, łydki oraz klatkę piersiową (u mężczyzn z ginekomastią).

Zabieg polecany jest przede wszystkim dla osób:

- z nieproporcjonalnie rozmieszczoną tkanką tłuszczową
- z nadwagą, jako zabieg wspomagający odchudzanie

Na czym polega zabieg/operacja?

Liposukcja jest zabiegiem małoinwazyjnym, polegającym na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Poprzez niewielkie nacięcia w skórze, zwykle w miejscach naturalnych fałdów skórnych (blizny są wtedy prawie niewidoczne), wprowadza się kaniulę, która podłączona do specjalnego urządzenia rozbija, a następnie odsysa zalegający tłuszcz, modelując sylwetkę.

Czas trwania operacji

1 – 5 h, w zależności od zastosowanej techniki i zakresu zabiegu.


Czas pobytu w klinice

Do 24 h, w zależności od zastosowanej metody znieczulenia. W przypadku, gdy zabieg był niewielki, pacjent może wrócić do domu już po kilku godzinach.

Znieczulenie

Stosowane jest zarówno znieczulenie miejscowe w przypadku niewielkiego zabiegu, jak i znieczulenie ogólne, gdy chcemy poddać liposukcji większe obszary ciała.

Rekonwalescencja

Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać ból, pieczenie i sztywność, obrzęk utrzymujący się 1-3 tygodnie. Wymagane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Przy niewielkiej ilości usuniętego tłuszczu, pacjenci wracają do codziennych aktywności po 2-3 dniach. Jeśli ilość ta była większa i zabieg był obszerniejszy, czas może się wydłużyć do około 3 tygodni.


Trwałość zabiegu

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach, ostateczne po około 2-3 miesiącach. Trwałość zabiegu zależy od stosowanej przez pacjenta diety i ćwiczeń mających na celu utrzymanie wagi wymodelowanej sylwetki.

Cennik

Brzuch

od 8.200 pln

Biodra

od 6.100 pln

Pośladki

od 6.100 pln

Uda

od 6.100 pln

Kolejna okolica

od 3.600 pln