LIPOSUKCJA

OFEROWANE ZABIEGI:

- Brzuch
- Biodra
- Pośladki
- Uda
- Inne okolice


O ZBIEGACH:

Liposukcja (Podbródek, Brzuch, Biodra, Uda)

Liposukcja jest metodą modelowania ciała, która w krótkim czasie pozwala pozbyć się niechcianych centymetrów i osiągnąć wymarzone kształty. Jest szansą dla osób bezskutecznie walczących z nadwagą i otyłością oraz sposobem, by zlikwidować to, czego nie udało się usunąć dietą ani ćwiczeniami. Celem zabiegu jest nadanie sylwetce właściwych proporcji poprzez rozbicie i odessanie tkanki tuszowej nagromadzonej w nadmiarze w różnych partiach ciała. Modelowaniu poddaje się zwykle brzuch, biodra, pośladki, uda, ale również: podbródek, ramiona, łydki oraz klatkę piersiową (u mężczyzn z ginekomastią).

Zabieg polecany jest przede wszystkim dla osób:

- z nieproporcjonalnie rozmieszczoną tkanką tłuszczową
- z nadwagą, jako zabieg wspomagający odchudzanie

Na czym polega zabieg/operacja?

Liposukcja jest zabiegiem małoinwazyjnym, polegającym na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Poprzez niewielkie nacięcia w skórze, zwykle w miejscach naturalnych fałdów skórnych (blizny są wtedy prawie niewidoczne), wprowadza się kaniulę, która podłączona do specjalnego urządzenia rozbija, a następnie odsysa zalegający tłuszcz, modelując sylwetkę.

Czas trwania operacji

1 – 5 h, w zależności od zastosowanej techniki i zakresu zabiegu.


Czas pobytu w klinice

Do 24 h, w zależności od zastosowanej metody znieczulenia. W przypadku, gdy zabieg był niewielki, pacjent może wrócić do domu już po kilku godzinach.

Znieczulenie

Stosowane jest zarówno znieczulenie miejscowe w przypadku niewielkiego zabiegu, jak i znieczulenie ogólne, gdy chcemy poddać liposukcji większe obszary ciała.

Rekonwalescencja

Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać ból, pieczenie i sztywność, obrzęk utrzymujący się 1-3 tygodnie. Wymagane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Przy niewielkiej ilości usuniętego tłuszczu, pacjenci wracają do codziennych aktywności po 2-3 dniach. Jeśli ilość ta była większa i zabieg był obszerniejszy, czas może się wydłużyć do około 3 tygodni.


Trwałość zabiegu

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach, ostateczne po około 2-3 miesiącach. Trwałość zabiegu zależy od stosowanej przez pacjenta diety i ćwiczeń mających na celu utrzymanie wagi wymodelowanej sylwetki.

Cennik

Kolejna okolica

od 3.600 pln

Brzuch

od 8.200 pln

Biodra

od 6.100 pln

Pośladki

od 6.100 pln

Uda

od 6.100 pln

Kolana

od 4.200 pln