INNE ZABIEGI OKULISTYCZNE

OFEROWANE ZABIEGI:

- Operacja gradówki
- Płukanie dróg łzowych
- Sondowanie
- Opracja skrzydlika
- Badanie ogólne
- Biometria

O ZABIEGACH:
Niedrożność dróg łzowych

Często występuje u noworodków i niemowląt. Zatkanie przewodów łzowych może być spowodowane urazami, przebytymi stanami zapalnymi, grzybicznymi, skrzywiona przegroda nosa.

Objawy niedrożności:

• łzawienie
• biało-żółta wydzielina ropna w worku spojówkowym
• u dziecka może pojawić się zaczerwienienie, podrażnienie oczu, opuchlizna w okolicach przebiegu dróg łzowych
• infekcjom najczęściej towarzyszy też ból i gorączka.

Warunki atmosferyczne takie jak wiatr, mróz i promienie słoneczne powodują wystąpienie objawów. Nasilanie objawów może wystąpić, kiedy jest się przeziębionym lub choruje na zapalenie zatok.

Gradówka

Niebolesny guzek lub zgrubienie w obrębie powieki powoduje zablokowanie natłuszczających ją gruczołów łojowych. Występuje zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Stan zapalny powoduje, że skóra nad guzkiem może być zaczerwieniona. Zazwyczaj gradówka powiększa się stopniowo. Nieleczona może powodować ucisk na rogówkę. Zastosowaniu kropli z antybiotykami i sterydami lub ciepłych okładów może spowodować samowyleczenie lub ustąpienie, ale bardzo rzadko. Jeżeli to nie nastąpi, konieczny jest niewielki zabieg chirurgiczny.


Opis zabiegu

Zabieg leczniczy polega na nacięciu skóry i następowym wyłyżeczkowaniu gradówki wraz z jej torebką - znieczuleniu miejscowe.


Postępowanie po zabiegu

Po operacji przez kilka godzin należy nosić opatrunek zasłaniający gałkę oczną, a przez kilka dni stosować miejscowo maść z antybiotykiem.

Cennik

Operacja gradówki

od 500 pln

Płukanie dróg łzowych - jedno oko

od 600 pln

Płukanie dróg łzowych - dwoje oczu

od 800 pln

Skrzydlik

od 2000 pln

Kępki żółte

od 500 pln

Konsultacja

150 pln

Gradówka

od 500 pln