GINEKOLOGIA

LASEROTERAPIA
 • Ginekologiczne, laserowe zabiegi nietrzymania moczu, odmładzające i regenerujące miejsca intymne:

 • pojedynczy zabieg

 • pakiet 3 zabiegów

 • pakiet 5 zabiegów

 • Wybielanie warg sromowych - jeden zabieg

 • Powiększenie warg sromowych kwasem hialuronowym

 • Laserowe zwężenie pochwy

 • Poporodowa plastyka krocza

 • Lifting krocza nićmi Narrover Vaginal

OFEROWANE ZABIEGI:

- Ginekologiczne, laserowe zabiegi nietrzymania moczu, odmładzające i regenerujące miejsca intymne
- Laseroterapia miejsc intymnych
- Laserowe zwężenie pochwy
- Plastyka przedsionka pochwy (introitoplastyka)
- Poporodowa plastyka krocza
- Wybielenie skóry okolic intymnych


O ZABIEGACH:

Ginekologiczne, laserowe zabiegi nietrzymania moczu, odmładzające i regenerujące miejsca intymne – by żyło się lepiej!
Laser ginekologiczny CO2 Edge One – z myślą o kobietach

Klinika Perfect Medica jest miejscem, gdzie tak zwane „wstydliwe” problemy kobiet definitywnie tracą swoją moc. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu doskonałej jakości lasera, który służy do odmładzania intymnych narządów kobiecych. Wykonywane zabiegi rekonstruują je, przywracając pierwotną estetykę oraz funkcjonalność. Ma to ogromne znaczenie dla wszystkich pań, którym dokuczają dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, będących w niełatwym okresie menopauzy lub po porodzie. Niemal bezinwazyjny zabieg pozwala na szybki powrót do pełnego komfortu życia.

Jak to działa?

Laser tego typu posiada specjalne końcówki ze skanerem, które wprowadza się do wnętrza waginy, dzięki czemu laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy i wargi sromowe. W tym momencie następuje fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy, a w rezultacie stymulacja kolagenu w błonie śluzowej. To wystarczy, by została przywrócona funkcjonalność waginy, na przykład sprzed porodu czy też sprzed okresu menopauzy. Pochwa zyskuje zdecydowanie lepszą estetykę, wzrasta elastyczność oraz poziom jej nawilżenia. Jakość życia intymnego, samooceny, komfortu zdecydowanie się polepsza.

Cały zabieg jest bezbolesny, trwa tylko kilka minut, a pożycie intymne można wznowić już po tygodniu.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabiegi są dedykowane wszystkim paniom, które odczuwają dyskomfort związany z miejscami intymnymi. Podczas konsultacji z naszym ginekologiem, pacjentka dowiaduje się o liczbie zabiegów, koniecznych do osiągnięcia pożądanego efektu. W określonych przypadkach wystarczy jeden zabieg a w bardziej złożonych do pięciu zabiegów w odstępach od 1 do 6 miesięcy, indywidualnie dostosowanych do przypadku. Do zabiegu niezbędne jest ważne badanie cytologiczne.

Koniec z nietrzymaniem moczu!

Problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu ma podłoże anatomiczne i dochodzi tu do nadmiernej ruchomości cewki moczowej i pęcherza oraz zwieraczowe z osłabieniem mięśnia zwieracza cewki. Kobiety swój problem często ukrywają, latami cierpiąc w milczeniu. Poród lub okres menopauzy prowadzą do osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co może doprowadzić do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Bezbolesny, szybki zabieg laserem realnie odmienia jakość życia każdej z pań, które podejmują decyzję o leczeniu tą metodą. Następuje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru wokół ujścia cewki moczowej. Dodatkowo użycie lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, dzięki czemu następuje ich namnażanie się. Tkanki obkurczają się, a cały proces prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej, co przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.

Szybki powrót do komfortu po porodzie!

Poród bardzo często pozostawia swój ślad w postaci rozluźnienia tkanek pochwy. Każdy kolejny to pogłębienie stanu, który z czasem może okazać się kłopotem na płaszczyźnie satysfakcji z pożycia seksualnego. Nie mniejszym problemem jest towarzyszące tej sytuacji nietrzymanie moczu.

Powrót do pełnego komfortu jest możliwy dzięki leczeniu przy użyciu lasera, którego wiązki odmładzają ścianki pochwy. Jest to skuteczna, bezbolesna i bardzo szybka metoda, by odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar, a zwiększyć stopień nawilżenia.

Satysfakcja po menopauzie jest możliwa!

Spadek poziomu estrogenu w okresie menopauzy ma swoje konsekwencje w postaci atrofii narządów płciowych. Kobiety narzekają na suchość pochwy i towarzyszący temu ból podczas stosunku, pojawiające się swędzenie i pieczenie, wysiłkowe nietrzymanie moczu czy też rozluźnienie pochwy. Objawy te w znaczącym stopniu obniżają jakość życia, znacznie je utrudniają i bywają przyczyną spadku samooceny i ogólnego przygnębienia.

Doskonałym i bardzo wysoko ocenianym przez pacjentki rozwiązaniem jest poddanie się leczeniu z wykorzystaniem lasera. Nieinwazyjny zabieg powoduje obkurczenie pochwy, eliminuje problem nietrzymania moczu i odbudowuje błonę śluzową. Cały proces odbywa się podczas jednej lub kilku sesji, a jego efekt ma realne przełożenie na poprawę jakości życia dojrzałych kobiet.

ZABIEGI OPERACYJNE Z ZAKRESU GINEKOLOGII
 • Łyżeczkowanie jamy macicy

 • Konizacja szyjki macicy

 • Marsupializacja torbieli gruczołu Bartholina

 • Mikrochirurgiczne usunięcie torbieli Bartholina

 • Mikrochirurgiczne usunięcie torbieli jajnika

 • Mikrochirurgiczne usunięcie mięśniaków macicy

 • Wycięcie polipa szyjki macicy

 • Hymenoplastyka - przecięcie lub odtworzenie błony dziewiczej

 • Usunięcie błony dziewiczej

 • Plastyka napletka łechtaczki (Hoodoplastyka)

 • Poporodowa plastyka pochwy

 • Plastyka warg sromowych mniejszych - Labiominoroplastyka + kwas hialuronowy (cena zwiera koszt kwasu)

 • Plastyka pochwy

 • Plastyka pochwy i krocza

 • Usunięcie przydatków

 • Chirurgiczne leczenie nietrzymania moczu (cena nie zawiera kosztu taśmy)

OFEROWANE ZABIEGI:

 • - Łyżeczkowanie jamy macicy
- Konizacja szyjki macicy
- Marsupializacja torbieli gruczołu Bartholina
- Usuniecie torbieli Bartholina
- Mikrochirurgiczne usunięcie torbieli jajnika
- Mikrochirurgiczne usuniecie mięśniaków macicy
- Operacyjne leczenie wypadania macicy
- Plastyka warg sromowych mniejszych - Labiominoroplastyka (dodatkowa amp. kwasu hialuronowego + 1500 zł)
- Plastyka pochwy
- Plastyka pochwy i krocza
- Plastyka naprawcza pochwy i krocza
- Poporodowa plastyka pochwy i krocza
- Plastyka napletka łechtaczki (Hoodoplasyka)
- Usunięcie błony dziewiczej
- Hymenoplastyka - przecięcie lub odtworzenie błony dziewiczej


O ZABIEGACH:

LIFTING POCHWY - NICI VAGINAL NARROWER

Vaginal Narrower zwany liftingiem pochwy polega na odmłodzeniu i ujędrnieniu okolic intymnych bez konieczności inwazyjnego zabiegu chirurgicznego Zastosowanie specjalnych nici wchłanianych z haczykami – od 1 do 2 nici, pozwala na wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym . Jest to jedna z alternatywnych metod zwężenia wejścia do pochwy. Przeważnie wystarcza jeden zabieg. Uzyskuje się poprawę estetyki oraz zwiększenie satysfakcji seksualnej.


LIFTING KROCZA – NICI VAGINAL NARROWER.

Wskutek obniżenia tylnej ściany pochwy i uszkodzenia przedsionka, zwłaszcza w wyniku porodu drogami naturalnymi, pojawia się problem dyskomfortu podczas współżycia seksualnego oraz zwiększone możliwość infekcji pochwy. Powodem jest poporodowe uszkodzenie skóry krocza i mięśni powierzchownych – ich rozsunięcie bądź pękniecie.

Podobny problem pojawia się u pacjentek w okresie menopauzy.

Zabieg liftingu krocza polega na rekonstrukcji z użyciem specjalnych, rozpuszczalnych nici (1 lub 2 nitki), które zakłada się na krocze poprzez małe nacięcia w skórze. Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, jednak do pełnego efektu liftingu musi upłynąć około 14 dni. W tym czasie należy wstrzymać się od współżycia, jazdy na rowerze, dużego wysiłku fizycznego.

HYMENOTOMIA

Hymenotomia to zabieg polegający na przecięciu z utworzeniem otworu lub wycięciu błony dziewiczej. Wskazaniem jest – WRODZONA TWARDA błona dziewicza nie poddająca się penetracji i utrudniająca inicjację seksualną. Czasami na życzenie pacjentki operacja poprzedzona jest konsultacją seksuologa . Hymenotomia wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym w czasie 20-30 min. Dla poprawy komfortu pacjentek stosowane są szwy wchłanialne. Po kilkugodzinnej obserwacji szpitalnej, pacjentka zostaje wypisana do domu. Kontrola w Klinice Perfect Medica odbywa się po 7 dniach. Do pełnej aktywności seksualnej pacjentka wraca po 4 tygodniach.


PLASTYKA ŁECHTACZKI

Jest to odkrycie i uwypuklenie ukrytej głębiej między fałdami skóry części łechtaczki. Ma na celu poprawienie jakości doznań seksualnych pacjentki. Zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. Współżycie seksualne można rozpocząć po 2 tygodniach od operacji.

GINEKOLOGIA PLASTYCZNA I ESTETYCZNA
 • Plastyka warg sromowych większych

 • Plastyka warg sromowych mniejszych i większych

 • Powiększenie warg sromowych większych kwasem hialuronowym (2 ampułki)

 • Powiększenie Punktu G kwasem hialuronowym (1 ampułka)

OFEROWANE ZABIEGI:

- Plastyka warg sromowych większych
- Plastyka warg sromowych mniejszych i większych
- Powiększenie warg sromowych większych kwasem hialuronowym
- Powiększenie Punktu G kwasem hialuronowym


O ZABIEGACH:

Zabieg polecany jest przede wszystkim dla kobiet: 

- Z przerostem warg sromowych
- czujących dyskomfort podczas zbliżenia
- pragnących poprawić estetykę miejsc intymnych


Na czym polega zabieg/operacja?

Zmniejszenie warg sromowych poprzez wycięcie niepożądanej części nie pozostawia blizn. Ich redukcja zachowuje naturalny kształt i pierwotną wrażliwość.


Czas trwania operacji

1 – 2 h.


Czas pobytu w klinice

Do kilku h.


Znieczulenie

Znieczulenie miejscowe lub ogólne.


Rekonwalescencja

Pacjentka może odczuwać dyskomfort przez kilka dni w postaci miejscowego pieczenia, ale powrót do pracy następuje z reguły po około 3 dniach od operacji. Pacjentkę obowiązuje minimum 2-tygodniowy okres abstynencji seksualnej.


Trwałość zabiegu

Rezultat zabiegu jest trwały.

ANTYKONCEPCJA
 • Wprowadzenie wkładki domacicznej w znieczuleniu ogólnym ( bez wkładki )

OFEROWANE ZABIEGI:

- Wprowadzenie wkładki domacicznej w znieczuleniu ogólnym

Cennik