BOTOX

OFEROWANE ZABIEGI:

- Usuwanie
  zmarszczek na czole
  zmarszczek wokół oczu
  zmarszczek miedzy brwiami
- Leczenie nadpotliwości, np. pachy, dłonie, stopy


O ZABIEGACH: 

Botox® / Dysport®

To inaczej toksyna botulinowa, której znanych jest kilka typów. W medycynie kosmetycznej jest używana toksyna botulinowa typu A. Działa ona na zasadzie blokowania impulsów nerwowych w mięśniach mimicznych, czyli powoduje okresowe porażenie tych mięśni, a co za tym idzie redukcję zmarszczek. Używana jest do redukcji zmarszczek pomiędzy brwiami tzw. linii gniewu oraz redukcji zmarszczek wokół oczu tzw. kurzych łapek. Pełny efekt zabiegu jest widoczny po tygodniu w postaci wygładzenia zmarszczek i nadania twarzy bardziej zrelaksowanego i młodzieńczego wyglądu. Działanie toksyny zaczyna mijać po ok. 2 – 3 miesiącach, kiedy to impulsy nerwowe znowu pobudzają mięśnie do skurczu. Po tym okresie zabieg można powtórzyć.


Botox® / Azzalure®

Zabieg wstrzyknięcia Botoxu jest najpopularniejszym zabiegiem lunchowym na świecie. Toksyna botulinowa wstrzykiwana pod skórę blokuje impulsy nerwowe w mięśniach mimicznych, ograniczając możliwość skurczu i przeciwdziałając marszczeniu się skóry. W konsekwencji następuje wygładzenie istniejących już zmarszczek. Doświadczony lekarz jest w stanie poddać zabiegowi wyłącznie mięśnie odpowiadające za powstawanie zmarszczek, podczas gdy mięśnie dookoła funkcjonują, jak dotychczas. Dzięki temu mimika twarzy pozostaje nienaruszona. Efekt widoczny jest po paru dniach (2 do 14 dni - maximum efektu), utrzymuje się około 3-4 miesięcy (w zależności od cech indywidualnych pacjenta), a po upływie tego czasu stopniowo zanika, gdyż impulsy nerwowe znowu pobudzają mięśnie do skurczu. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany, a każdy kolejny wydłuża czas utrzymywania się efektów. Toksyna botulinowa daje również doskonałe rezultaty w przypadku nadpotliwości (dotyczy to okolic pach, dłoni i stóp).

Zabieg polecany jest przede wszystkim dla osób:

- ze zmarszczkami wokół ust
- z bruzdami nosowo – wargowymi
- ze zmarszczkami okolicy czoła: między brwiami i horyzontalnych
- z kurzymi łapkami wokół oczu
- z pionowymi i poprzecznymi zmarszczkami szyi

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu zostaje wstrzyknięta określona dawka preparatu w miejsca wcześniej wyznaczone.


Czas trwania zabiegu

Do 0,5 h.


Czas pobytu w klinice

Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu.


Znieczulenie

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w celu zapewnienia komfortu i zminimalizowania bólu towarzyszącemu iniekcji.

Rekonwalescencja

Może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, który jednak szybko znika. Dodatkowo istnieje minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na wstrzykiwany preparat.


Trwałość zabiegu

2 – 4 miesiące, w zależności od wybranego preparatu.

Cennik

Zmarszczki na czole

od 500 pln

Zmarszczki wokół oczu

od 500 pln

Zmarszczki miedzy brwiami

od 500 pln

Botox - dwie okolice

od 800 pln

Botox - trzy okolice

od 1000 pln

Leczenie nadpotliwości za każdą okolicę (np. obie pachy, obie dłonie, obie stopy)

od 1300 pln